Tarihi Özçam Pekmez Organik Satış

Hatice Öz Kimdir ?

Astım hastası olan çocuklarımın şifa bulması için başladığım bu yolda birilerine faydalı olabilmenin verdiği mutluluk beni buna teşvik etti. Verdiğiniz siparişler ile Tarihi Eskipazar Öz Çam Pekmezinin gelecek nesillere aktarılmasına katkıda bulunup, Kadın Girişimci Hatice Öz ve diğer Eskipazar kadınlarına da destek vermiş olacaksınız.

Tarihi Eskipazar Özçam Pekmezi

Tarihi Öz Çam Pekmezi Özellikle astım ve solunum rahatsızlıklarınızda, kahvaltılarda tüketmeniz gereken bir pekmez türüdür. Çam kozalaklarında bulunan pinen solunum kaynaklı sorunların tedavisinde kullanılır.Öksürme, bronşit, boğaz ağrıları, nefes darlığı gibi sorunları tedavi edicidir. Akciğeri temizler, nefes almada çekilen rahatsızlıkları giderir.Bağışıklık sistemini güçlendirir.Hastalık yayıcı mikroplara karşı vücudun daha dinç kalmasını sağlar.Psikolojik sorunlardan kaynaklı salgılanan hormonlarda kişinin daha rahat hissetmesini sağlamaktadır.İnsan metabolizmasını düzene sokar, uyku sorunlarına çözüm getirir.Odaklanma kabiliyetini arttırır.
Özçam Pekmezini kullanan kişilerin önerisi, sabah ve akşam yatmadan aç karnına içilen 2 kaşık çam pekmezinin etkisinin daha çok olduğu yönündedir

Üretim ;

Yaklaşık 3 yıldır oksijen deposu olan çam ve köknar ormanlarımızdan toplanan çam kozalaklarından geleneksel yöntemlerle, en doğal haliyle hiçbir katkı maddesi olmadan kaynatılarak çam pekmezi elde ediliyoruz.
Eskipazar İlçesinde ikamet eden Hatice Öz, kendi üretimi olan Doğal Çam Pekmezi için girişimleri sonucu işletme kayıt belgesini İl Tarım Müdürü Çelik Ayvalık’tan aldı.

Hedeflerimiz

Eskipazar ilçesindeki bizimle hareket etmek isteyen ve çalışmak isteyen kadınlara da istihdam sağlayarak bu işin çıtasını yükseltmeyi hedefliyoruz. Yakın zamanda kooperatifle bu süreci daha da profesyonelleştirerek daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyoruz. Desteklerinden dolayı İl Müdürümüz ve tüm çalışanlarına teşekkür ederiz.

0 %
Memnun Müşteriler
0
Yıldır üretiyoruz
0
Kazanılan Ödüller
0
Kavanoz Üretildi